SKUPLJANJE STARIH BATERIJA

Školske godine 2016./2017. učenici su uključeni u projekt tvrtke „Friš“ iz Križevaca skupljanjem starih i istrošenih baterija. Naime, tvrtka „Friš“ nagrađuje u svakoj školi razred koji do kraja školske godine skupi najviše baterija.

Na ovaj se način potiče  svijest učenika o potrebi pravilnog zbrinjavanja starih baterija i skreće se pozornost  na važnost odvajanja opasnog otpada od ostalog otpada iz kućanstva. Ujedno se potiče ekološka osviještenost učenika, roditelja i sumještana.

Učenici  mogu također uočiti direktnu povezanost čovjeka i prirode te razumjeti uzročno-posljedične veze ljudskog nemara prema prirodi, te mogućim posljedicama zagađenja površinskih i podzemnih zaliha vode.

Do 20. veljače 2017. učenici su prikupili oko 300 kg baterija - najviše učenici  5.a i 6.b razreda.

Do kraja školske godine ima još dosta vremena da bi i ostali razredi sustigli trenutačno vodeće razrede.