Na temelju čl. 108. Statuta Osnovne škole Sveti Đurđ,  Sveti Đurđ, Cvjetna 4, ravnatelj Mario Bontek dana 31.8.2018. donosi

ODLUKU

o osobama odgovornim za obradu osobnih podataka u Osnovnoj školi  Sveti Đurđ

I.

U Osnovnoj školi Sveti Đurđ vrši se obrada sljedećih vrsta osobnih podataka:

1. osobni podaci zaposlenika
  2. osobni podaci o redovitim učenicima Škole
  3. osobni podaci roditelja/skrbnika učenika Škole
  4. osobnih podaci o članovima Školskog odbora i vijeću roditelja
  5. osobni podaci o kandidatima koji sudjeluju u natječajnom postupku za zasnivanje radnog odnosa,
  6. osobnih podaci vanjskih suradnika

II.

Osobama odgovornim za obradu osobnih podataka imenuju se;

1. Radnik Zvonko Zlatar zaposlen na radnom mjestu tajnika Osnovne škole Sveti Đurđ imenuje se odgovornom osobom za obradu osobnih podataka zaposlenika, za obradu osobnih podataka roditelja/skrbnika redovitih učenika Škole,  osobnih podataka članova Školskog odbora, Vijeća roditelja, osobnih podataka vanjskih suradnika i  osobnih podataka o kandidatima koji sudjeluju u natječajnom postupku za zasnivanje radnog odnosa.
  2. Radnica Jasminka Bačani zaposlena na radnom mjestu voditelja računovodstva Osnovne škole Sveti Đurđ imenuje se odgovornom osobom za obradu podataka zaposlenika škole potrebnih za obračun plače i naknada, za obradu osobnih podataka roditelja za potrebe naplate financijskih obveza učenika
  3. Radnik Tomislav Batinić zaposlen na radnom mjestu defektologa,
  4. Radnik Mario Bontek , ravnatelj škole
  5. Radnik Edi Bačani, zaposlen na poslovima učitelja informatike
  6. Razrednici i učitelji po zaduženju za školsku godinu imenuju se odgovornim osobama za obradu osobnih podataka o redovitim učenicima Škole ( vidi GPP škole)

III.

Imenovane osobe iz toč. II. ove Odluke obavljaju poslove obrade i prikupljanja osobnih podataka, poslove vezane uz upisivanja podataka u evidenciju aktivnosti te druge poslove vezane uz obradu osobnih podataka Osnovne Škole Sveti Đurđ propisanih Općom uredbom o zaštiti podataka i Pravilnikom o zaštiti i obradi osobnih podataka u Osnovnoj školi Sveti Đurđ.

IV.

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.

Klasa:003-05/18-01/1

Urbroj:2186-133-01-18-3