Korisnik:
Lozinka:

Projekt Šafran (The Crocus Project)

Osnovna škola Sveti Đurđ već četvrtu godinu za redom sudjeluje u međunarodnom Projektu Šafran (The Crocus Project) Irske zaklade za obrazovanje o Holokaustu. U projektu će sudjelovati učenici osmih razreda izradom plakata, sadnjom lukovica šafrana te drugim istraživačkim aktivnostima.  Povodom obilježavanja sjećanja na Kristalnu noć, učenici su posadili lukovice žutih šafrana. Šafrni se sade u znak sjećanja na 1,5 milijuna židovske i druge djece stradale u Holokaustu. Žuti cvijetovi šafrana podsjećaju na žutu Davidovu zvijezdu koju su Židovi bili prisiljeni nositi pod nacističkim režimom. Šafrani cvatu krajem siječnja u vrijeme obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na Holokaust (27. siječnja).

Učiteljica Sanja Pirc

Nastava na daljinu