Škole za Afriku

Osnovna škola Sveti Đurđ sudjeluje u projektu Škole za Afriku od 2008. godine pod organizacijom UNICEF-a. Svake godine prikupljaju se materijalna sredstva za pomoć kod školovanja djece u nekoj od siromašnih zemalja Afrike poput Ruande ili Etiopije. Prikupljenim sredstvima financiraju se nastavna sredstva i pomagala, izgrađuju dijelovi škola ili cijele škole u državi za koju se pojedinu školsku godinu prikupljaju sredstva. U našoj osnovnoj školi odaziv za pomoć djeci Afrike je više nego dobar. Sredstva se prikupljaju na različite načine poput radionica, prezentiranja videozapisa, izrada plakata, a školske godine 2009/2010. ugostili smo misionara. Sudjelovanje u projektu je predstavljeno putem lokalne radiostanice te u dnevnim i tjednim novinama. Osnovna škola Sveti Đurđ nastavlja sudjelovanje u projektu Škole za Afriku.