OSMAŠI NA HRT-u I NA OPERI

U četvrtak 11. travnja 2024. učenici osmih razreda bili su u Zagrebu. Krenuli su u 12 sati prema sjedištu HRT-a. Prošetali su setovima u kojima su imali priliku vidjeti kako to zapravo izgleda iza kamera. U pauzi do početka opere imali su slobodnog vremena za šetnju i druženje.

Mozartova opera ,,Čarobna frula" izvodila se u HNK-u. U operi, princa Tamina ugrize zmija te ga tri dame Kraljice noći spase i pokažu mu sliku Pamine, kćeri Kraljice noći, koju je veliki svećenik Sarastro zarobio kako bi ju spasio od njezine majke. Tamino i Papageno dobivaju čarobnu frulu i zvončiće koji će im pomoći u pronalasku Pamine i djevojke za Papagena. Da bi izvršili zadatak, prolaze kroz kušnje. Opera završava spašavanjem Pamine i pronalaskom Papagene, djevojke Papagena.

Uz naporan i vrlo ispunjen dan, osmaši su se vratili kući u kasnim večernjim satima.

Ivona Jerković

objavio: Mario Bontek   datum: 16. 4. 2024.