Kaj je naša duša i naša popiefka

Učenice naše škole sudjelovale su 12. travnja 2024. godine na Festivalu Ivan Kukuljević Sakcinski.

U Varaždinskim Toplicama održala se 4. Smotra dječjega kajkavskog pjesništva „Kaj je naša duša i naša popiefka“ u organizaciji Centra izvrsnosti za hrvatski jezik Varaždinske županije. Stručno povjerenstvo za odabir radova: Valentina Šinjori, Ljubica Ribić i Darko Foder odlučilo je da se u zbirku uvrste 44 pjesme. Među njima našle su se pjesme učenica 7. b razreda Sare Vađon i Lare Vađunec. Učenica 7. a razreda Mia Novak svoju je pjesmu Kak pahulice krasnoslovila na Smotri. Učenice i njihova učiteljica Hrvatskog jezika Elena Kovačić imale su priliku poslušati predavanje dr. sc. Bojane Schubert pod nazivom Koliko godina ima kajkavski te uživati u ljepoti kaja iz svih dijelova Hrvatske u izvođenju učenika od petog do osmog razreda osnovne škole kojima je natječaj bio i namijenjen.

Lara Vađunec, 7. b

Priloženi dokumenti:
Festival_I.K._Sakcinski.jpg (219.07 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 15. 4. 2024.