Kako se obogatiti znanjem?

Toni Milun održao je edukativnu radionicu iz financijske pismenosti za mlade na kojoj su sudjelovali i učenici naše škole.

U sklopu projekta LORI u Centru za kulturu i informiranje „Dragutin Novak“ u Ludbregu 7. ožujka 2024. godine održana je radionica pod nazivom „Obogati svoje znanje“. Radionicu od 90 minuta vodio je nagrađivani profesor matematike i sveučilišni specijalist ekonomije Toni Milun.

Svi prisutni mogli su naučiti kako zarađivati više, kako trošiti pametnije te kako uložiti razliku da se ostvari veća zarada, uz što manji rizik. Učenici sedmih i osmih razreda naše škole dobili su kvalitetnu lekciju iz financijske pismenosti. Naučili su kako osvijestiti svoje želje, talente i interese i da to što žele raditi u životu povežu s onime što im je potrebno da to postignu. Sada mogu razlikovati želje od potreba, naučili su kako ispravno postaviti cilj uz SMART metodu, kako racionalnije kupovati uz bilježenje troškova ili pravila 72 sata te kako zarađeno investirati na principu 50:30:20.

Toni Milun ovim predavanjem i radionicom učenicima je poslao jasnu poruku da je najvažnije ulagati u sebe i svoje znanje jer je to najsigurnija i najisplativija investicija.

Lana Kraljić, 7. a

Priloženi dokumenti:
Obogati_se_znanjem,_naslovnica.jpg (127.52 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 8. 3. 2024.