#nosicrveno

Učiteljice Osnovne škole Sveti Đurđ podržale su javnozdravstvenu  kampanju Dan crvenih haljina.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo pokrenuo je kampanju Dan crvenih haljina kako bi se podigla svijest o moždanom udaru kod žena jer se smatra da je moždani udar u žena nedovoljno prepoznat, nedovoljno istražen i nedovoljno liječen.

Tako su 2. veljače (prvog petka u mjesecu veljači) učiteljice naše škole odjenule crvene komade odjeće, osobito haljine jer je simbol kampanje crvena haljina – haljina kao univerzalna slika žene i crvena kao boja zdravlja, života i živosti, ali i upozorenja.

Osnovna škola Sveti Đurđ #nosicrveno i na taj način pruža podršku svim oboljelim od kardiovaskularnih bolesti i želi potaknuti sve žene da brinu o svom zdravlju.

Priloženi dokumenti:
viber_slika_2024-02-02_12-21-20-883.jpg (223.81 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 5. 2. 2024.