Učenička zadruga oduševila svojim bajkovitim svijetom

UZ Jurek, kao pobjednica županijske smotre zadruga, imala je čast sudjelovati na 35. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske koja se održavala od 26. rujna do 29. rujna 2023. godine u Poreču u organizaciji i suorganizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatskog saveza učeničkih zadruga.

Na 35. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske sudjelovale je učiteljica Snježana Hranić, voditeljica školske zadruge i član državnog stručnog povjerenstva te  zadrugarke Sara Vađon i Jana Novak, a za smotru ih je pripremala učiteljica hrvatskog jezika Elena Kovačić, voditeljica sekcije Kreativne krpice.

Zadrugarke su odlično predstavile svoj rad i ideju kako krpena lutka može potaknuti djecu na čitanje. Posjetitelje i povjerenstvo  oduševile su lutkice iz poznatih bajki kao što su Crvenkapica, Ivica i Marica, Tri praščića, Pepeljuga, Trnoružica i druge. Osobito ih je oduševilo što uz svaku lutkicu dolazi QR kod do digitalne slikovnice, koju su izradili sadašnji sedmaši, te je tako bajka dostupna širem krugu čitatelja. Zadrugarke su često citirale Einstena: „Ako želite da vam djeca budu pametna, čitajte im bajke. Ako želite da vam djeca budu još pametnija, čitajte im još više bajki“.

Priloženi dokumenti:
Drzavna_smotra_UZ.jpg (117.83 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 2. 10. 2023.