Izlet u Zagreb 4.a i 4.b

Učenici 4.a i 4.b razreda u pratnji svojih učiteljica i vjeroučitelja, uputili su se 18.4.2023. g. na cjelodnevni izlet u našu metropolu. Naime, bili smo vrijedni i puno smo naučili o našem Zagrebu, pa smo odlučili i uživo vidjeti kako je to u našem glavnom gradu.

Krenuli smo ujutro u 7,00 sati autobusom. Vrijeme nije bilo na našoj strani. Skoro cijeli dan nas je pratila lagana kišica, a puhao je i vjetar. Bilo je prilično hladno, ali od uzbuđenja nismo to ni primjećivali.  Puno smo toga obišli i vidjeli: zgradu Hrvatskog narodnog kazališta, Zdenac života, Ilicu, Trg bana Josipa Jelačića, Manduševac, Zagrebačku katedralu,  tržnicu Dolac, Kamenita vrata, Markov trg, kulu Lotrščak (bili smo tamo točno u podne i čuli pucanj!). Posjetili smo i razgledali zgradu Hrvatskog sabora, Popov toranj sa Zvjezdarnicom, Tehnički muzej Nikola Tesla. Učenici su sa zanimanjem pratili sve što su nam govorili i pokazivali vodiči. Teško je izdvojiti što ih se posebno dojmilo. S izrazitom pozornošću su pratili predavanje o svemiru. Imali su puno pitanja na tu temu. Nažalost vremenske prilike nam nisu dozvolile promatranje neba teleskopom. Jedva su čekali kad će se spustiti u rudnik u Tehničkom muzeju. Veliki interes su pokazali i za prometna sredstva i vatrogastvo prikazano u muzeju. Veoma aktivno su pratili sve sadržaje i uključivali se, te pokazali puno toga što su naučili. Žao nam je što se nismo mogli voziti uspinjačom (zbog remonta).

U 17,00 sati krenuli smo prema kući. Iako umorni učenici su se cijelim putem dobro zabavljali uz pjesmu i šalu. Prepuni dojmova i zadovoljni, izlet smo završili u 18,15 sati pred našom školom.

Katica Horvat

Priloženi dokumenti:
1.jpg (214.09 KB)
2.jpg (211.98 KB)
3.jpg (247.11 KB)
4.jpg (230.56 KB)
5.jpg (248.89 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 20. 4. 2023.