Svečana dodjela nagrada učenicima i njihovim mentorima

Povodom obilježavanja Dana općine Sveti Đurđ,  u srijedu 19. travnja 2023. godine u Osnovnoj školi Sveti Đurđ održala se svečanost uručenja novčanih nagrada učenicima škole koji su postigli zapažen uspjeh na državnim, međužupanijskim ili županijskim natjecanjima i smotrama te njihovim mentorima.

Učenice Sara Vađon iz 6. b i Jana Novak iz 8. a razreda predstavljale su školu na državnoj smotri učeničkih zadruga u Vinkovcima, a njihova je mentorica bila učiteljica Hrvatskog jezika Elena Kovačić.

Učenik 6. b razreda Antonio Rak plasirao se na državno natjecanje iz informatike. Njegov je mentor učitelj Informatike Edi Bačani. Na županijsko natjecanje iz informatike plasirali su se: David Sovar (8. razred), Petar Prelog, Paola Ivančić (7. razred), Rafael Kuharić (6. razred) i Noa Detelj (5. razred).

Na županijskoj smotri LiDraNo u kategoriji samostalnog scenskog nastupa našu su školu predstavljali Luka Kotiščak, učenik 2. b razreda i Sara Vađon, učenica 6. b razreda, njihova mentorica je učiteljica Snježana Hranić. Na županijsku smotru LiDraNo iz literarnog izraza plasirala se Sara Vađon, a sa samostalnim novinarskim radom Hana Katalenić i Patricija Radiković. Njihova je mentorica učiteljica Elena Kovačić.

Svoje znanje u poznavanju njemačkog jezika pokazale su učenice osmog razreda: Hana Katalenić, Kim Lorena Brzaj, Julia Namjesnik, Ivona Turković i Lucija Štabi. U tome ih je dobro poučila učiteljica Njemačkog jezika Andreja Kišiček-Pepelko. Na županijsko natjecanje iz engleskog jezika plasirala se učenica osmog razreda Julia Namjesnik, njezina je mentorica učiteljica Engleskog jezika Ivana Fijok.

Učenica Jana Novak plasirala se na županijsko natjecanje iz kemije za koje ju je pripremila učiteljica Kemije Vesna Jeremić-Premec. Lucija Štabi i Jana Novak, plasirale su se na županijsko natjecanje iz biologije za 8. razred, a na županijsko natjecanje iz biologije za sedmi razred plasirale su se Ivona Jerković i Tena Petrošanec. Mia Novak i Anja Kišić sudjelovale su na međužupanijskoj smotri biosigurnost i biozaštita, a za ta natjecanja pripremala ih je učiteljica Biologije Melita Bontek.

Kao izvrsni matematičari pokazali su se Josip Mlinar, učenik 4. a razreda, Noa Detelj, učenik 5. razreda i Petar Prelog, učenik 7. razreda. Matematiku su naučili uz svoje učiteljice, učiteljicu 4. a razreda Katicu Horvat i učiteljicu matematike Lidiju Pokos.

Na županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika plasirali su se učenici sedmog razreda: Petar Prelog, Ivona Jerković, Tena Petrošanec, Hana Gložinić, Paola Ivančić i Ena Banjkovec. Njihova je mentorica učiteljica Hrvatskog jezika Ivanka Lazar. Za županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika učiteljica Elena Kovačić pripremala je učenike osmog razreda, a na natjecanje su se plasirali: Hana Katalenić, Julia Namjesnik i Jana Novak.

Učiteljica tehničke kulture Nada Gačić pripremala je učenike za natjecanje iz tehničke kulture, a na županijsko su se natjecanje plasirali: Noa Detelj, Rafael Kuharić, Karlo Radiković, Petar Šantavec, David Špoljarić, David Sovar i Patricija Radiković. Na županijsko natjecanje iz prometa, uz mentoricu učiteljicu Nadu Gačić pasirali su se: Rafael Kuharić, Karlo Radiković, Elizabeta Novosel i Mia Bračko.

U likovnom stvaralaštvu ističe se učenica 4. razreda Elena Gizdavec, čiju smo izložbu radova mogli razgledati po zidovima škole. Na županijsku smotru likovnog stvaralaštva plasirala se Lara Borović, učenica 7. razreda, a njezina je mentorica učiteljica Likovne kulture Sonja Đurkin.

Učenici David Kolarić,  Lucas Vuković,  Dominik Vuković,  Leon Bohnec, Jurica Mikulić, Andrej Amadori, Ivan Kosec i Edis Horvat  sudjelovali su na županijskom natjecanju iz atletike, a mentorica im je učiteljica TZK Tamara Sušec.

Načelnik općine, gospodin Jany napomenuo je da se ponosi svakim uspjehom učenika te da će Općina i dalje ulagati u obrazovanje, sport i kulturu te nagrađivati mlade nade naše škole.

objavio: Mario Bontek   datum: 20. 4. 2023.