Bio-vrtek mi je mio

Osnovna škola Sveti Đurđ ove školske godine provodi projekt u sklopu građanskog odgoja i obrazovanja “Bio-vrtek mi je mio” pod vodstvom učiteljica Emilije Gale i Melite Bontek te uz pomoć i sudjelovanje našeg domara, gosp. Mladena Bačanija, kao i učenika trećeg i šestog razreda. Učiteljica prirode i biologije, gđa Melita Bontek, održala je predavanje o uzgoju ljekovitog bilja učenicima koji sudjeluju u projektu kako bi se upoznali s osnovama vrtlarenja te bili spremni za provođenje projekta.
Vremenski uvjeti nisu u početku bili na našoj strani, ali marljivo smo pratili vremensku prognozu te smo pripremne radove uređenja visokih gredica te sadnje sadnica mente, kadulje, majčine dušice i lavande dovršili krajem ožujka. Marljivo njegujemo naše sadnice i pratimo njihov napredak te se veselimo branju i sušenju istih kako bismo ih kasnije mogli koristiti kao začin u kućanstvu.
Emilija Gale

Priloženi dokumenti:
image0.jpeg (768.03 KB)
image1.jpeg (743.46 KB)
image2.jpeg (683.79 KB)
image3.jpeg (537.37 KB)
image4.jpeg (786.06 KB)
image5.jpeg (694.63 KB)
image6.jpeg (777.87 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 19. 4. 2023.