Pjesme naših učenika na kajkavskom narječju našle su se u zbirci pjesama „Zaribana ljubaf“ u sklopu literarnog natječaja 42. Mali kaj v Zelini

U organizaciji Pučkog otvorenog učilišta Sv. Ivan Zelina održana je 42. Smotra dječjega kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“ u sklopu koje su na sudjelovanje u literarnom natječaju „Mali kaj v Zelini“ pozvane sve osnovne škole kajkavskoga govornog područja. Odazvale su se 62 osnovne škole, s ukupno 345 učeničkih radova, a stručno povjerenstvo u sastavu dr. sc. Ivan Kalinskidr. sc. Božica Pažur i dr. med. Štefica Kamenarić-Filipović odabralo je 86 radova koji su objavljeni u zbirci pjesama „Zaribana ljubaf“. Među njima nalaze se i dvije pjesme naših učenika. Učenik Luka Kotiščak iz 2. b razreda napisao je pjesmu „V dvorišču“, a učenica 6. b razreda Sara Vađon pjesmu „Dešč“. Njihove mentorice, učiteljica 2. b razreda  Snježana Hranić i učiteljica Hrvatskog jezika Elena Kovačić, dobile su priznanja za predani rad s učenicima na očuvanju kajkavskog jezika. Učenik Luka Kotiščak izvrstan je ilustrator te su se u zbirci našle njegove dvije ilustracije. Pročitajte njihove pjesme!

objavio: Elena Kovačić   datum: 24. 11. 2022.