Učenička zadruga Jurek djeluje i za druge

UZ Jurek sudjelovala je na 34. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske koja se održavala od 27. rujna do 30. rujna 2022. godine u Vinkovcima, a zadruga svojim humanitarnim radom pomaže  udrugama koje se bave zbrinjavanjem, liječenjem i udomljavanjem napuštenih mačaka.

Na 34. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske sudjelovale su učenice Sara Vađon i Jana Novak, učiteljica Elena Kovačić, voditeljica sekcije Kreativne krpice i učiteljica Snježana Hranić, voditeljica školske zadruge i član državnog stručnog povjerenstva. Svaka od 58 zadruga, koliko ih je sudjelovalo na državnoj smotri, predstavila se svojim izložbenim prostorom u svečanoj dvorani baruna Trenka. Igračke mačke i mačke koje su se smjestile na jastuke, torbe i vrećice plijenile su svačiji pogled te je oko štanda UZ Jurek uvijek bilo živo. Zadrugarke su odlično prezentirale rad zadruge te objasnile odabir mačaka kao glavnog motiva svih radova, a iskazale su se i u praktičnom radu - izradi jastuka u obliku mačke. Ideja za projekt rodila se povodom Svjetskog dana zaštite životinja kada se u školi prikuplja hrana za pse i mačke kako bi se na taj način pomoglo udrugama s područja Varaždina i Međimurja u njihovoj brizi za životinje. Kako naša zadruga djeluje i za druge, odlučili smo da ove godine pomognemo Udruzi za zaštitu mačaka pod nazivom „Sklonište dobrote“.

Po povratku u školu obilježili smo Svjetski dan zaštite životinja (4. listopada) humanitarnom prodajom. Svi mačkoljupci kupnjom neke naše mačke pokreću kotačić dobrote jer će se za prikupljen novac nabaviti mačja hrana. Želimo da i u našem kraju bude što manje napuštenih, gladnih mačaka, a što više sretnih vlasnika tih preslatkih dlakavih stvorenja.

objavio: Elena Kovačić   datum: 7. 10. 2022.