Erasmus+ projekt – VR versus climate change – 5. mobilnost u Makedoniji

U tjednu od 5.9. do 11.9 održan je 5. susret svih partnera u Erasmus+ projektu u mjestu Kocani u Makedoniji. Sudjelovali su učitelji iz Slovenije, Hrvatske, Grčke i Makedonije. Cilj ovog susreta bio je uz utvrđivanje teorijskih znanje učitelja o problemima vezanima uz klimatske promjene  i osmišljavanje radnih listića kojima će se  učenike osvješćivati o posljedicama korištenja različitih oblika fosilnih goriva tj. o globalnom zatopljenju, kiselim kišama i ozonskim rupama. Učitelji su bili podijeljeni u skupine prema predmetima (matematičari, biolozi i jezičari-englezi) te su prema mogućnostima određenog predmeta izrađivali radne listove u kojima se predlažu  metode i načini rada  kojima bi učenici mogli istražiti pojedine teme. Biolozi su predlagali pokuse  kojima  učenicima  može predočiti određeni problem: kisele kiše,  globalno zatopljenje  ili pokuse kojima se mogu upoznati načini iskorištavanja Sunca, vode i vjetra u svrhu proizvodnje energije.

Osim edukacije, svrha ovakvih projekta  je i stjecanje poznanstava i prijateljstava s ljudima iz drugih država te upoznavanje njihovih kultura. Domaćini su ovaj put organizirali  izlet i razgled glavnog grada; Skopja. Grad je bitno izmijenio svoj izgled, naime projektom  u razdoblju od 2011. -2014.  obnovljen je veliki dio građevina, povijesna jezgra, muzeji i danas turistima svakako predstavlja neočekivano iznenađenje.

Priloženi dokumenti:
2.jpg (170.29 KB)
3.jpg (244.07 KB)
4.jpg (243.35 KB)
5.jpg (227.33 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 20. 9. 2022.