ERASMUS+ projekt – Virtualnom realnošću protiv klimatskih promjena (VR vs climate change)

Osnovna škola Sveti Đurđ ove godine se prvi put priključila u ERASMUS+ projekt. Koordinator projekta slovenska je organizacija KSENNA. Ostali partneri su škole iz Slovenije, Sjeverne Makedonije, Grčke i naša škola iz Hrvatske te organizacije iz svih navedenih zemalja. Trajanje projekta je dvije godine (2022.-2024.). Cilj projekta je osvijestiti problem globalnih klimatskih promjena kod učenika i potaknuti ih na djelovanje u stvarnom životu. Do tog cilja će se stići brojnim aktivnostima baziranima na upotrebi virtualnih naočala i softwarea koji će biti koristan sadašnjim i budućim generacijama učenika. Učitelji STEM predmeta će naučiti kako navedene sadržaje i pomagala koristiti u nastavi.
Osim poučavanja i rada s opremom u školi, pojedini učenici će sudjelovati u mobilnosti zajedno s učiteljem mentorom, odnosno, najuspješniji učenici će putovati u jednu od država partnera.

Do sada su održana dva sastanka projektnih partnera. U svibnju je održan 1. sastanak u Velenju u Sloveniji gdje su se svi partneri ukratko predstavili te detaljnije upoznali sa zadacima i ciljem projekta. U lipnju je održan 2. sastanak u gradu Kočani u Sjevernoj Makedoniji gdje je određena vrsta opreme koja će se koristiti u projektu (virtualne naočale, router, televizor, slušalice za mobilne uređaje…) te je izabran službeni logo projekta. Sljedeći sastanak partnera održat će se u Ludbregu početkom srpnja.

U mobilnostima su do sad sudjelovale učiteljice Melita Bontek, Petra Mesarić Šimunić i Ivana Fijok, a učenici će se aktivnije uključiti u projekt početkom sljedeće nastavne godine. Koordinator projekta za našu školu je ravnatelj Mario Bontek.

Priloženi dokumenti:
20220513_093051.jpg (1.85 MB)
20220513_101555.jpg (418.61 KB)
20220606_135301.jpg (950.19 KB)
VRvsCC_group_photo_kick-off_may2022_1.jpg (1.20 MB)

objavio: Mario Bontek   datum: 1. 7. 2022.