Učenička zadruga Jurek pobjednik 25. smotre učeničkih zadruga Varaždinske županije

U Osnovnoj školi Visoko 10. lipnja 2022. održala se 25. smotra učeničkih zadruga Varaždinske županije na kojoj je sudjelovalo 20 učeničkih zadruga. Učenička zadruga Jurek ostvarila je maksimalan broj bodova i time se plasirala na državnu smotru učeničkih zadruga.

Smotra učeničkih zadruga je vrlo kompleksno natjecanje jer prosudbeno povjerenstvo vrednuje rad zadruge u nekoliko elemenata. Boduje se pisano izvješće o radu zadruge. Naša je  zadruga pokazala da cijele godine sudjeluje na raznim manifestacijama u školi i lokalnoj zajednici pa i šire, virtualno i uživo za što je primila mnoga priznanja i nagrade. Organizirale su se razne prodajne izložbe, sudjelovali smo u Čaroliji Božića, u manifestaciji Ususret Uskrsu i  na Festivalu kinča. Zadrugarke Lara Vađon iz 1. b, Sara Vađon iz 5. b i Jana Novak iz 7. a razreda predstavile su učeničku zadrugu na 5. Sajmu učeničkih zadruga u organizaciji Gospodarske škole Varaždin 3. svibnja 2022. i osvojile drugo mjesto u kategoriji vizualni identitet učeničke zadruge. Naši zadrugari i zadrugarke te njihovi voditelji redovito su se usavršavali, brinuli o drugima i o okolišu, njegovali baštinu i tradiciju zavičaja, pokazali inovativnost i uspješnost u poduzetništvu što smo i dokumentirali u Ljetopisu učeničke zadruge.

Na ovogodišnjoj smotri zadrugarke Jana Novak i Sara Vađon predstavile su rad sekcije Kreativne krpice koju vodi učiteljica Elena Kovačić i rad sekcije Kreativci koju vodi učiteljica Snježana Hranić. Kreativne krpice su se bavile izradom igračaka mačaka i jastuka u obliku mačke, a mačke su smjestile na traper torbe i platnene vrećice. Kreativci su radili ambalažu i deklaracije za svaki proizvod. Prosudbeno povjerenstvo smatralo je da je estetski izgled izložbenog prostora te estetski izgled i uporabna vrijednost proizvoda na vrlo visokom nivou. Posljednji element vrednovanja je prikaz praktičnog rada u kojem zadrugarke pokazuju vještinu izvođenja praktičnog rada, a gleda se i potpunost i primjenjivost pisanih naputaka o izvođenju praktičnog rada. Naše zadrugarke su svojim predstavljanjem oduševile stručno povjerenstvo i tako usvojile 50 bodova od mogućih 50. Ova potvrda izvrsnosti daje nam krila da i dalje pokazujemo kreativnost i inovativnost u radu i promoviramo ime naše škole.

objavio: Elena Kovačić   datum: 14. 6. 2022.