DAN PLANETA ZEMLJE

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja na svim kontinentima brojnim događanjima posvećenim očuvanju i zaštiti okoliša u cilju zaštite prirodnih resursa I da bi se skrenula pozornost na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja.
U Hrvatskoj se Dan planeta Zemlje organizirano obilježava od 1990. godine.

Učenici 5.b i 6.b razreda obilježili su Dan planeta Zemlje radom na terenu, pri čemu su snimili fotografije onečišćenog okoliša kojim se svakodnevno kreću. Na ovaj način učenike se nastojalo potaknuti da brinu o okolini u kojoj žive i prirodi koja ih okružuje.

Kreativniji učenici izrazili su svoju podršku planetu Zemlji napisavši što oni čine za planet Zemlju i na koji način doprinose njenom očuvanju.
Ako učenici nastave na ovaj način brinuti o Zemlju, možemo biti sigurni da ćemo živjeti u prostoru s puno cvijeća i bez smeća.

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 27. 4. 2018.