DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Poštovani roditelji!

I ove godine u našoj ćemo školi obilježiti Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Tema ovogodišnje proslave, koja će se održati u petak 13. listopada, je:

Zahvali srcem prepunim

Stih je to duhovne pjesme kojom slavimo Gospodina zbog ljubavi koju nam je iskazao slanjem svoga Sina na Zemlju. Upravo u tom duhu zahvalnosti i zajedništva sa svim kršćanima svijeta želimo razmišljati ne samo o darovima i plodovima zemlje kojima smo i ove godine blagoslovljeni, nego i o onim kršćanima diljem svijeta čija zemlja ne daje toliki urod. Želimo, dakle, uz svoje zahvale uputiti Gospodinu i molitvu za one kojima su naši misionari ne samo donositelji Radosne vijesti, nego, još češće, donositelji kruha i novih spoznaja o zdravlju i radu kojima nastoje unaprijediti njihov svakodnevni život.

Roditelje djece koja pohađaju 4. ili 5. razred molim da pripreme neke kolače od maka. Mak je još u staroj Mezopotamiji prepoznat kao zdrav i ukusan sastojak. Mezopotamija se nalazila na području današnje jugoistočne Azije. Azija je također jedan siromašan kontinent gdje naši misionari pomažu u poboljšanju kvalitete života i brizi za bolesne.

Najsiromašnijim kontinentom se smatra Afrika. Ljudi ondje žive ne samo u krajnjoj bijedi, nego je njihov stil života ispod svih prosjeka. Većina obitelji ondje preživljava zahvaljujući misionarima koji ih uče produktivnom uzgoju žitarica. Zbog toga smo kao simbol ovog kontinenta izabrali kruh. Molim zato roditelje koji imaju djecu u 6., 7. ili 8. razredu da pripreme klipiće, peciva ili neki manji kruh.

vjeroučiteljica Branka Japec-Orlović

objavio: Tomislav Batinić   datum: 4. 10. 2017.