Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Županijska smotra Dana zahvalnosti za plodove zemlje održana je 20. listopada u Varaždinu na Franjevačkom trgu...

Na smotri je sudjelovalo 20 osnovnih škola, 6 srednjih škola i 1 dječji vrtić. Rad naše
škole predstavljali su učenici Jurica Meštrović, Matija Okić, Lorena Đaković i Lorena te njihove voditeljice Slađana Kunić i Sonja Đurkin.
Naš je izložbeni prostor  bio  bogato ukrašen i posebno pohvaljen, a krasilo ga je obilje kolača i peciva raznovrsnih oblika ukrašenih lutkama i cvijećem od komušine.

Nakon okupljanja sudionika i postavljanja izložbenih prostora krenuli smo na misu zahvalnicu
koju je predvodio  biskup mons. Josip Mrzljak. Svi sudionici dobili su zahvalnice, a stručno povjerenstvo odlučilo je da će Varaždinsku županiju na idućoj  Državnoj smotri predstaviti OŠ Petrijanec i COO Pahinsko.

Samoj manifestaciji prethodili su Dani kruha u našoj školi. Uključili su se svi razredi i pokazali bogatstvo plodova prirode i rada ruku naših mama i baka. Svaki je razred pripremio izložbu a reprezentativni proizvodi odabrani su i izdvojeni te su prikazani na smotri u Varaždinu. Ono što je ostalo učenici su međusobno  podijelili i u slast blagovali.

Snježana Hranić

objavio: Edi Bačani   datum: 29. 10. 2012.