Paraolimpijski dan

Zadnjeg dana nastave prije proljetnih praznika i Uskrsnih blagdana u našoj
školi održan je Paraolimpijski školski dan.

Promotori Hrvatskog olimpijskog odbora održali su četiri radionice za sve učenike podijeljene u četiri skupine koje su se rotirale. Najzanimljiviji dio održan je u školskoj sportskoj dvorani gdje su učenici imali prilike razgovarati s paraolimpijcem u invalidskim kolicima koji se uspješno natječe u stolnom tenisu. Učenici su osim igranja stolnog tenisa s njim mogli isprobati i prelaženje prepreka zavezanim očima te hodanje na štakama. Na taj način djeca su shvatila da se i ljudi s tjelesnim oštećenjima mogu natjecati u raznim sportovima i disciplinama te se veseliti vlastitim uspjesima kao i zdravi sportaši. Njihovim uspjesima na Paraollimpijadi koja se ove godine održava u Londonu veselit ćemo se i mi jer znamo da oni moraju uložiti još više truda kako bi uspjeli pobijediti.

Dražen Vađunec

objavio: Edi Bačani   datum: 31. 3. 2012.