Književni natječaj „Zavičaj uz rijeku Dravu“

Učenici naše škole 8. ožujka 2024. godine u Osnovnoj školi Veliki Bukovec predstavili svoje uratke koji su objavljeni u zborniku radova „Moja domaja“ u sklopu književnog natječaja „Zavičaj uz rijeku Dravu“.

U sjećanje na Zlatu Brzesku, autoricu poezije i proze iz Velikog Bukovca, Udruga za očuvanje prirodne i kulturne baštine, kulturu i umjetnost te promidžbu seoskog turizma „Vendi“ iz Đelekovca, čija je Zlata Brzeska bila članica, svake godine organizira četverodnevnu manifestaciju pod nazivom Dani Zlate Brzeske.

Pozvane su sve osnovne škole podravsko-međimurskoga kraja uz rijeku Dravu da pošalju književne radove na natječaj naziva „Zavičaj uz rijeku Dravu”. Tako su se u zborniku radova petog književnog natječaja našli radovi učenika sedmih razreda: Mije Bračko, Mije Mužic, Franje Mlinara, Lare Vađunec i Lane Kraljić, a njihova je mentorica Elena Kovačić. Stručno povjerenstvo odabralo je 20 radova za javnu izvedbu na književnoj večeri manifestacije koja se tradicionalno odvija u Osnovnoj školi Veliki Bukovec. Lara Vađunec predstavila se pjesmom Ljubav. Pjesma Ljetni dan Lane Kraljić proglašena je najboljom lirskom pjesmom na standardnom hrvatskom jeziku. Franjo Mlinar i Petar Šantavec čitali su po ulogama igrokaz Živela ribičija te osvojili naklonost publike. Franjo Mlinar je za svoj igrokaz primio priznanje za najbolji rad sa zavičajnom tematikom.

Učenici naše škole pokazali su da vole svoj zavičaj, da ih on inspirira te da u svojim stihovima čuvaju najdublje osjećaje za svijet koji ih okružuje.

Priloženi dokumenti:
Zavicaj_uz_rijeku_Dravu.jpg (278.67 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 13. 3. 2024.