Učenici naše škole na županijskoj razini smotre literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva

Županijska smotra LiDraNo za literarni i novinarski izraz te za radijske emisije održala se u Osnovnoj školi Šemovec 26. veljače 2024., a za dramski izraz u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu 27. veljače 2024. godine.

Na županijsku smotru plasiralo se čak troje učenika naše škole u kategoriji literarni izraz. Učenica 3. b razreda Dora Kotiščak uz vodstvo mentorice Snježane Hranić napisala je lirsku pjesmu pod naslovom Tičeki v zimi.  Učenica 7. b razreda Sara Vađon u pjesmi Severnjak iznijela je osjećaj tuge zbog gubitka, dok je učenica 7. a razreda Mia Novak u pejzažnoj pjesmi opisala Prevečerje. Anja Kišić, učenica 7. a razreda  plasirala se na županijsku razinu svojom recenzijom filma Knjiga o džungli u kategoriji samostalnog novinarskog rada. Njihova je mentorica učiteljica Hrvatskog jezika Elena Kovačić.

Na Međuopćinskoj smotri LidraNo učenici naše škole bili su vrlo uspješni  u kategoriji pojedinačni scenski nastupi. Na županijsku razinu povjerenstvo je moglo poslati tri pojedinačna scenska nastupa i sva tri nastupa su izveli učenici naše škole. Tako su na daske Kulturnog centra „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu stale Lara Vađon, učenica 3. b razreda i Sara Vađon, učenica 7. b razreda svojim kazivanjem poezije. Učenik 3. b razreda Luka Kotiščak oduševio je svojim monologom u liku Toma Gatesa. Mentorica učenicima je učiteljica 3. b razreda Snježana Hranić.

Priloženi dokumenti:
Literani_i_novinarski_izraz.jpg (113.00 KB)
Literarni_izraz.jpg (205.71 KB)
naslovna.jpg (132.41 KB)
Scenski_nastup.jpg (132.22 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 29. 2. 2024.