Natjecanje iz NJEMAČKOG JEZIKA

Učenici 8.a Ivona Jerković, Teo Crkvenčić, Ivona Vagjunec, Lara Borović, Ena Banjkovec, Lucija Sukanec i Dorotea Modrić te učenice 8.b Hana Gložinić i Lorena Kežman na početku nastavne godine odlučili su se za dodatnu nastavu njemačkog jezika. Rješavajući zadatke čitanja, slušanja s razumijevanjem i uporabe jezika proširili su svoje znanje i pristupili školskom natjecanju koje je održano u našoj školi 15. siječnja ove godine. Natjecali su se u kategoriji I (redovna nastava, 8.a) i kategoriji II (izborna nastava, 8.b). Nakon dva tjedna poziv na županijsko natjecanje primile su Ivona Jerković (kategorija I), Hana Gložinić i Lorena Kežman (kategorija II). Svi su učenici postigli zapažene rezultate i vrlo dobro riješili test, ali je konkurencija u kategoriji I ove godine bila prejaka. U pripremi za županijsko natjecanje sudjelovali su svi učenici, a za svoj su trud i zalaganje nagrađeni odličnim ocjenama.

Županijsko natjecanje održano je 14. veljače ove godine u VII OŠ u Donjem Kućanu. Učenice su odlično odradile zadatke i osvojile sljedeća mjesta: Ivona Jerković 10. mjesto (7. rang prema bodovima) u kategoriji I, Hana Gložinić 5. mjesto (4. rang prema bodovima) i Lorena Kežman 8. mjesto (6. rang prema bodovima).

Čestitamo na uspjehu!

Andreja Kišiček-Pepelko, prof.

Priloženi dokumenti:
Slika1.jpg (16.53 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 28. 2. 2024.