Fašnik u našem mjestu - Učenici Osnovne škole Sveti Đurđ u veseloj povorci maškara!

Maškare su ponovo zavladale ulicama Svetog Đurđa, a ovoga puta uz posebno veselu i šarenu atmosferu koju su stvorili učenici razredne nastave Osnovne škole Sveti Đurđ. Na poziv organizatora, Općine Sveti Đurđ, naši su se učenici pridružili Dječjem vrtiću Suncokret, Udruzi žena „Veliko srce“, Udruzi žena Hrženica  i DVD - u Sveti Đurđ u veseloj povorci.

Maškare su  pozdravljale promatrače koji su uživali u svakom trenutku ovog tradicionalnog događaja. Uz uobičajene maskirane likove, u povorci su se isticali i tradicionalni svatovi učenika 3.b razreda, koji su na samom završetku mimohoda priredili pravu poslasticu - vjenčanje koje je oduševilo prisutne.

Ali to nije bio kraj iznenađenjima! Učenici 4.b razreda izveli su svoj šarmantni ples Račke, dok su učenici 3.a razreda zaplesali svima omiljen ples Pingvin kolo. Svaka grupa je svojom izvedbom unijela svoj jedinstveni pečat u ovaj veseli događaj.

Na kraju povorke, učenik Luka Kotiščak iz 3.b razreda pročitao je osudu fašniku za sve njegove nestašluke, koji je zatim simbolično spaljen, označavajući kraj ovogodišnjeg fašnika.

Nakon svega, učenici su se počastili ukusnim krafnama i sokom prije nego su se u povorci vratili u školu, noseći sa sobom veselje i sjećanja na još jedan nezaboravan fašnik.

Ovaj događaj ne samo da je okupio zajednicu, već je pokazao i bogatstvo kreativnosti i talenta naših učenika. Hvala svima koji su doprinijeli ovom događaju, a posebno učenicima, učiteljima i roditeljima na njihovoj predanosti i entuzijazmu!

S veseljem iščekujemo sljedeći fašnik!

Snježana Hranić

objavio: Mario Bontek   datum: 14. 2. 2024.