Putovanje u Trondheim

Daleka Norveška oduševila je četiri učenika naše škole koji su bili na studijskom putovanju u gradu Trondheimu. Doživljaj jedne učenice možete pročitati u nastavku…

Uzbudljivo putovanje počelo je rano, točno u 4 sata, kada smo se nas četvero učenika i učiteljica ukrcali u udoban mini autobus. Krenuli smo prema Beču, glavnom gradu Austrije. Iako je put trajao otprilike četiri sata, bio je ispunjen mirnim krajolicima koji su se budili pod jutarnjim svjetlom. Ušli smo u zračnu luku. Atmosfera je bila ispunjena uzbuđenjem i jedva smo čekali da uđemo u avion. Većina nas prvi put je osjetila uzbuđenje leta. Kroz prozore aviona divili smo se oblacima koji su se nježno pomicali ispod nas. Sletjeli smo u Oslo, gdje smo brzo prešli na sljedeći dio avanture - let za Trondheim. Još jedan avion, još jedno uzlijetanje, još jedno olakšanje kad smo se našli među oblacima, još jedno slijetanje.

U Trondheimu nas je dočekao prekrasan krajolik i prijateljski nastrojeni ljudi. Autobusom smo se odvezli do hotela. Svi smo dobili kartice za svoje sobe te smo imali priliku osvježiti se prije razgledavanja grada. Trondheim nas je oduševio svojom kombinacijom tradicije i suvremenog izgleda grada, a poseban čar davala mu je snježna bjelina. Nakon razgledavanja, zajedno smo uživali u večeri razmjenjujući dojmove.

Sljedećeg jutra započeli smo dan ukusnim doručkom, zatim smo se uputili do Newtonove sobe. Tamo smo sudjelovali u raznim aktivnostima, poput pokušaja pomaka kuglice kroz krug, a kasnije smo sudjelovali u raspravama o svojim teorijama pričajuću na engleskom. Poslijepodne smo posjetili Znanstveni centar Vitensenteret gdje smo imali priliku istraživati i učiti kroz raznovrsne interaktivne izložbe. Na kraju dana bili smo iscrpljeni, ali i sretni na novim iskustvima i znanju. Svima nam je bilo zanimljivo učiti kroz igru i istraživanje te bismo voljeli da se na taj način više uči u našoj školi.

Trećeg dana koji smo proveli u Norveškoj morali smo se oprostiti od te skandinavske zemlje, od predivnog  Trondheima. Put kući je bio dug, avanturistički, ali smo nas četvero imali o čemu razgovarati. Prisjećali smo se svih lijepih trenutaka iz Norveške. Nova prijateljstva su također nezaboravan dio ovog putovanja te će nam ovo iskustvo zauvijek ostati urezano u sjećanje.

Mia Novak, 7. a

Priloženi dokumenti:
4.jpg (247.31 KB)
5.jpg (221.69 KB)
6.jpg (229.20 KB)
9.jpg (215.54 KB)
12.jpg (221.91 KB)
19.jpg (223.51 KB)
20.jpg (220.45 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 16. 1. 2024.