Božićna priredba

S ponosom i veseljem prisjećamo se božićne priredbe održane u Osnovnoj školi Sveti Đurđ 21. prosinca 2023. godine.

Noa Detelj (6.a) i Hana Gložinić (8.a), dobro raspoloženi voditelji programa, obratili su se nazočnima uvodnim riječima o ljepoti Božića te im poželjeli srdačnu dobrodošlicu.

Solistički nastup Klare Novak (6.a) u potpunosti nam je dočarao mirnu noć punu sjaja i zvijezda, dobrotu i ljubav našeg malog Božića.

Učenici 2. a razreda razveselili su nas  plesnim koracima uz pjesmu Jingle Bell Rock, a  izvedba pjesme Plava uspavanka učenika 2. b razreda dočarala nam je radost i svjetlost tihe noći.

Zbor naše škole u iskrenoj želji za darivanjem malog Kralja bio je spreman bubnjati cijeli dan dok su recitatori iz 6. b razreda božićnu bajku u kojoj „sneg curi, a nutri cela hiža po boru diši, pod stolom slamica, a na slamici Isusek spi…“ pokušali pretvoriti u stvarnost.

S radošću i toplinom pri srcu slušali smo kako to Božić kuca na vrata za sreću svakog dragog djeteta. Zbor je i ovom izvedbom pokazao svoje pjevačko umijeće.

Još jedan božićni san, ovaj put u plesnoj izvedbi učenika 4. b razreda, zadivio nas je svojom kreativnom scenskom izvedbom, a za kraj zbor je pjesmom Sretan Božić svakome na najbolji način čestitao Božić.

S nadom i vjerom da će nam Božić otvoriti srca i unijeti u njih potrebnu toplinu i istinski žar ljubavi, još jednu božićnu čestitku uputili su nam naši voditelji.

Gospodin Mario Bontek, ravnatelj naše škole, pridružio se božićnoj čestitki uz iskrenu zahvalu svim sudionicima programa i njihovim voditeljima: Janji Vađon, Jasminki Sačer, Emiliji Gale, Ivanki Lazar i Draženu Vađuncu.

I na samom kraju priredbe plesači iz 4. b razreda poželjeli su otplesati valcer. Bilo je to ugodno iznenađenje za sve.

Vjerojatno ova priredba nije promijenila svijet, ali je zasigurno zapalila iskru dobrote i ljubavi prema bližnjemu, ukazala nam na pravi smisao Božića.

objavio: Mario Bontek   datum: 15. 1. 2024.