VR naočale u nastavi

Učenici 6.razreda  su na nastavi Prirode tijekom obrade nastavne teme Onečišćenje voda imali priliku  koristiti igricu Ecoboat putem VR naočala. VR naočale i dodatnu opremu škola  je realizirala  iz EU projekta u koji je školu uključila organizacija grada Ludbrega; LUCERA d.o.o.

Virtualna stvarnost (eng. Virtual Reality) je prividna simulacija okoline u kojoj učenici imaju mogućnost kretanja i doživljaja određene okoline u 3D modelu. Učenicima  ovakav način rada pruža atraktivnost i uzbudljiv način aktivnog sudjelovanja u nastavnom procesu.

Učenici šestih razreda bili su oduševljeni primjenom VR naočala i pritom primjenjivali znanje o recikliranju različitih vrsta otpada. U igrici plove na brodu koji je opremljen spremnicima za razvrstavanje plastičnog i biootpada, a skupljanjem  određenih količina određenog otpada  koji vade iz vode „pecanjem“, dobivaju biogorivo kao pogonsko sredstvo i stječu mogućnost kupnje filtera za pročišćavanje vode.

Priloženi dokumenti:
1.jpg (216.30 KB)
2.jpg (213.11 KB)
3.jpg (228.57 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 2. 11. 2023.