Dani kruha i Zahvalnosti za plodove zemlje

U našoj školi, danas su učenici i učitelji proslavili Dane kruha i Zahvalnosti za plodove zemlje u veselom i svečanom ozračju. Manifestacija je privukla 0roditelje, djedove i bake i prijatelje škole koji su zajedno s učenicima uživali u bogatom programu koji je obuhvatio blagoslov hrane, prigodni program te nagrade za literarne radove i likovne uratke.

Svećenik Ivan Žmegač blagoslovio je hranu, podsjećajući nas na važnost zahvalnosti za plodove zemlje i važnost dijeljenja s drugima. Nakon blagoslova, uslijedio je prigodni program koji su pripremili učenici trećeg i četvrtog razreda. Njihova izvedba izmamila je osmijehe na licima prisutnih i istaknula njihovu kreativnost i trud uložen u pripremu programa. Posebno valja istači da su učenici recitirali svoje, autorske pjesme o jeseni.

Osnovna škola Sveti Đurđ nije ostala nepromijenjena; učenici i učitelji svih razrednih odjela razredne nastave dali su svoj doprinos ukrašavanju škole kako bi stvorili prigodno i šareno okruženje. Ukrasi su očarali sve prisutne svojom kreativnošću i maštovitošću.

Učenicima koji su napisali literarne radove i naslikali prigodne slike su dodijeljena priznanja. Iz svakog razrednog odjela odabrani su najbolji radovi, a nagrađeni učenici primili su zaslužena priznanja za svoj trud i talent. Ova praksa potiče učenike na kreativno izražavanje i izvrsnost te slavi njihove postignute uspjehe.

Manifestacija nije samo prilika za slavlje i zabavu, već i podsjetnik na važnost zahvalnosti i dijeljenja s onima koji su manje sretni, što su danas naglasile voditeljice programa. Osim što su učenici uživali u programu i blagoslovu hrane, oni su također imali priliku podijeliti svoju hranu s učenicima viših razreda.

Osnovna škola Sveti Đurđ ponosno nastavlja s tradicijom obilježavanja Dana kruha i Zahvalnosti za plodove zemlje, čime potiče svoje učenike na važnost zahvalnosti, kreativnosti i brige za druge.

Ova manifestacija ne samo da donosi radost u školske prostore, već i prenosi važnu životnu lekciju o zahvalnosti i darivanju, čineći svijet boljim mjestom za sve nas.

objavio: Mario Bontek   datum: 23. 10. 2023.