PROMOCIJA NENASILJA

U okviru Školske preventivne strategije Osnovne škole Sveti Đurđ za školsku godinu 2023./2024. u našoj školi provodi se projekt „Zdrav način života“. Cilj projekta je kroz različite odgojno-obrazovne aktivnosti na razini škole motivirati učenike na izbor djelotvornih ponašanja u odnosu prema sebi i drugima.

Tako smo u razdoblju od 2. do 6. listopada 2023. godine promovirali nenasilje kao zdrav način života. Za učenike je tematski uređen pano škole, na hodnicima škole su postavljene kartice s komplimentima koje su učenici darovali jedni drugima te je školski zbor izveo glazbenu točku „Nasilje nije hrabrost“ za učenike nižih i viših razreda.

U planiranju, pripremi i realizaciji aktivnosti sudjelovali su učiteljica likovne kulture Sonja Đurkin, učiteljica glazbene kulture Janja Vađon, stručna suradnica pedagoginja Marija Česi i stručni suradnik socijalni pedagog Tomislav Batinić.

Fotografije pogledajte pod opširnije.

objavio: Tomislav Batinić   datum: 9. 10. 2023.