Naši učenici sudjelovali na 54. Zboru malih pjesnika u Zlataru

Na Zboru malih pjesnika u Zlataru 30. rujna 2023. godine svoje su pjesme govorili Franjo Mlinar i Sara Vađon, učenici 7. b razreda

Zbor malih pjesnika održava se u sklopu manifestacije Dani kajkavske riječi, a okuplja mlade dijalektalne pjesnike iz svih kajkavskih krajeva Republike Hrvatske. Na natječaj, koji je raspisalo Pučko otvoreno učilište dr. Jurja Žerjavića Zlatar, prispjelo je 318 pjesama iz 56 škola kajkavskog govornog područja te je prosudbeno povjerenstvo odabralo 63 pjesme koje su se tiskale u zborniku. Među njima našle su se dvije pjesme učenika naše škole. Sara Vađon i Franjo Mlinar pokazali su svoju kreativnost u pisanju i govorenju zavičajnom riječi, a na to ih potiče njihova mentorica, učiteljica Hrvatskog jezika Elena Kovačić. Franjo je za svoju pjesmu Ljubaf primio posebnu nagradu grada Zlatara.

Priloženi dokumenti:
Zlatar_2023..jpg (1.16 MB)

objavio: Mario Bontek   datum: 2. 10. 2023.