MATURALAC

1. dan

Tko bi rekao, nakon tri godine korone napokon smo išli na more. Polazak je bio 19. lipnja u 7 sati ispred naše škole. Uz pratnju učiteljica Lidije Pokos, Melite Bontek, Jasminke Sačer i Andreje Kišiček-Pepelko krenuli smo u NP Krka. Brodom smo se vozili od malog grada Skradina do slapova. U 17 sati došli smo u hotel Adria u Biograd na Moru te se smjestili u svoje sobe. Nakon večere slijedilo je kupanje na plaži te šetnja uz obalu.

1. dan

Sljedeći dan zaputili smo se u Sokolarski centar Šibenik. Upoznali smo jastreba Čarlija i sovu ušaru, a kroz zanimljiv način naučili smo puno činjenica o pticama koje nismo znali. U popodnevnim satima kupali smo se u bazenu, a navečer nam je u planu bio disko. Pjevali smo i malo protegnuli noge.

1. dan

Dopodne, u rasporedu je bilo razgledavanje Biograda. Popodne, učenici su na izbor imali kupanje u moru ili u bazenu. Navečer smo posjetili Zadar. Vidjeli smo kip Petra Zoranića, crkvu sv. Donata i crkvu sv. Stošije. Šetali smo Kalelargom te posjetili Morske orgulje i Pozdrav Suncu.

1. dan

Zadnji dan vodič Nikola organizirao je kviz o našem maturalcu, a ekipe s najboljim rezultatima bile su nagrađene. Zatim je slijedilo finalno kupanje u bazenu. Na povratku kući posjetili smo rodnu kuću Nikole Tesle. Vidjeli smo i naučili zanimljivosti o njemu, njegovom životu i izumima. Uz pjesme i smijeh vratili smo se kući u 20 sati.

A mi da smo bumerang definitivno bismo se vratili.

Hana Gložinić i Tena Petrošanec

Priloženi dokumenti:
1.png (423.25 KB)
2.png (233.37 KB)
3.png (234.77 KB)
4.png (196.63 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 7. 7. 2023.