LORI - posjet Norveškoj

Osnovna škola Sveti Đurđ sudjeluje u projektu „LORI“ za izgradnju regionalnog znanstvenog centra za osnovnoškolski odgoj i obrazovanje u STEM području koji će se nalaziti u Ludbregu. LORI će se temeljiti na uvođenju IKT tehnologija u odgoj i obrazovanje te na razvoju i poboljšanju STEM vještina. U sklopu tog projekta, ravnatelj škole Mario Bontek te učiteljice Sanja Pirc i Emilija Gale prošlog su tjedna, od 22. do 24. svibnja 2023., otputovali u Bodø u Norvešku kako bi posjetili partnere projekta, udrugu First Scandinavia i Newton Flight Academy, i stekli bitna znanja. Učili su o Newton konceptima i edukacijskim principima rada u Newton sobama kakve će se izgraditi u Ludbregu. Također su obišli Newton Flight academy gdje su, nakon praktičnih aktivnosti s kartama i izračunima koje u svom obrazovanju prolaze piloti, imali priliku raditi na simulatoru leta kompanije Boeing. Kraj studijskog putovanja obilježen je izletom u razgled fjordova te obilaskom mjesta Saltstraumen, uskog tjesnaca između dva fjorda kroz koji, djelovanjem plime i oseke i morskih struja, prolazi velika količina vode zbog čega dolazi do velikih vrtloga u promjeru i 10 metara.

Priloženi dokumenti:
1.jpg (240.92 KB)
2.jpg (228.60 KB)
3.jpg (185.61 KB)
4.jpg (220.29 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 31. 5. 2023.