Nagrađeni učenici naše škole u natjecanju „ Klokan bez granica „

Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica 2023” održano je 16. ožujka 2023. Ovih su dana na školu pristigle simbolične nagrade i priznanja za najbolje plasirane učenike.

Udruga “Klokan bez granica” međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija natjecanja “Klokan bez granica” koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa. Moto natjecanja je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se samofinancira članarinom sudionika – natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima, dok 10 % najbolje plasiranih učenika u cijeloj Hrvatskoj dobiva i nagradu.

Sudjelovalo je 42 učenika naše škole. Četvero učenika plasiralo se u 10 % najuspješnijih učenika na državnoj razini. Jedna učenica je dobila utješnu nagradu.

To su učenici:

Petar Prelog (7.b), Josip Mlinar ( 4.a), Klara Novak i Viktorija Đurkin ( 5.a) i Kaja Petak  (2.a)

Čestitke učenicima i njihovim mentorima na uspješnom predstavljanju naše škole!

Lidija Pokos

Priloženi dokumenti:
klokan_1_(2).jpg (275.22 KB)

objavio: Mario Bontek   datum: 17. 5. 2023.