PREDMET: Poziv na vrednovanje kandidata

Vrednovanje kandidata u postupku natječaja za zasnivanje radnog odnosa na radno mjesto, pomoćnik/ica u nastavi, na određeno nepuno radno vrijeme od 25 sati ukupnog radnog vremena tjedno, do završetka školske godine 2024./2025.,  mjesto rada: Osnovna škola Sveti Đurđ, Cvjetna 4, 42233 Sveti Đurđ, koji je objavljen dana 3. rujna 2024. na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i mrežnoj stranici i oglasnoj ploči  Osnovne škole Sveti Đurđ, Sveti Đurđ  www.os-sveti-djurdj.skole.hr u rubrici pod nazivom „O ŠKOLI“  podrubrika „NATJEČAJI“.

Vrednovanje će se održati dana 17. rujna 2024. godine, s početkom u 12:00 sati,  u prostorijama OŠ Sveti Đurđ.

12:00 sati – Utvrđivanje identiteta kandidata

12:15 sati – Početak vrednovanja

Ako kandidat ne pristupi razgovoru s Povjerenstvom u navedenom vremenu ili pristupi nakon vremena određenog za početak razgovora, ne smatra se kandidatom natječaja.

Kandidati pristupaju razgovoru prema zaprimljenoj prijavi na natječaj.

Povjerenstvo na razgovoru  s kandidatom utvrđuje znanja, sposobnosti, interese, motivaciju kandidata za rad u Školi.

Smatra se da je kandidat na razgovoru zadovoljio ako je ostvario najmanje 5 bodova od ukupno 10 mogućih bodova.

Nakon provedenog razgovora Povjerenstvo utvrđuje rang listu kandidata.

VREDNOVANJE KANDIDATA

Na temelju članka 10. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Sveti Đurđ, Sveti Đurđ, a vezano uz raspisani natječaj KLASA: 112-05/24-01/3; URBROJ: 2186-133-01-24-1 od 3. rujna 2024. za zasnivanje radnog odnosa pomoćnik/ica u nastavi na određeno nepuno radno vrijeme od 25 sati ukupnog radnog vremena tjedno, do završetka školske godine 2024./2025.,  mjesto rada: Osnovna škola Sveti Đurđ, Cvjetna 4, 42233 Sveti Đurđ. Povjerenstvo za vrednovanje kandidata  objavljuje

SADRŽAJ I  NAČIN VREDNOVANJA,  PRAVNE  I DRUGE  IZVORE

ZA PRIPREMANJE  KANDIDATA ZA VREDNOVANJE

PRAVILA VREDNOVANJA:

Sukladno odredbama Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Sveti Đurđ, Sveti Đurđ, obavit će se vrednovanje kandidata.

Vrednovanje se  sastoji  od razgovora (intervjua) kandidata s Povjerenstvom.

Kandidati su obvezni pristupiti razgovoru.

Ako kandidat ne pristupi razgovoru, smatra se da je povukao prijavu na natječaj.

Kandidati/kinje su dužni ponijeti sa sobom osobnu iskaznicu ili drugu identifikacijsku javnu ispravu na temelju koje se utvrđuje prije razgovora identitet kandidata/kinje.

Razgovoru ne mogu pristupiti kandidati koji ne mogu dokazati identitet i osobe za koje je Povjerenstvo utvrdilo da ne ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja te čije prijave nisu pravodobne i potpune.

Nakon utvrđivanja identiteta kandidatima  Povjerenstvo će vršiti pojedinačne razgovore prema redoslijedu zaprimanja molbi.

Razgovor se sastoji od deset pitanja na koja kandidati odgovaraju usmeno.

Za vrijeme razgovora nije dopušteno:

•          koristiti se bilo kakvom literaturom odnosno bilješkama,

•          koristiti mobitel ili druga komunikacijska sredstva,

•          napuštati prostoriju u kojoj se razgovor odvija i

•          razgovarati sa s ostalim kandidatima/kinjama.

Ukoliko kandidat postupi suprotno pravilima razgovora bit će udaljen s razgovora, a njegov rezultat Povjerenstvo neće priznati niti ocijeniti.

Nakon obavljenog razgovora Povjerenstvo utvrđuje rezultat razgovora za svakog kandidata koji je pristupio razgovoru. Pravo na pristup razgovoru s Povjerenstvom ostvaruje svaki kandidat koji je zadovoljio formalne uvjete u natječaju.

Pravni i drugi izvori za pripremanje kandidata za vrednovanje za radno mjesto pomoćnik/ica u nastavi:

1. Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22, 155/23, 156/23)

2. Pravilnik o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima (NN 85/2024)

3. Pravilnik o osnovnoškolskom i srednjoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama

u razvoju (NN 24/2015)

Poziv na razgovor  objavljen  je dana 13. 9. 2024. na mrežnoj stranici Osnovne škole Sveti Đurđ, Sveti Đurđ www.os-sveti-djurdj.skole.hr u rubrici pod nazivom  „VIJESTI“, naslov „POZIV NA VREDNOVANJE“.

POVJERENSTVO ZA VREDNOVANJE KANDIDATA