Božićna priredba

U Osnovnoj školi Sveti Đurđ održana je 23. prosinca 2010. godine ( s početkom u 16 sati ) već tradicionalna božićna i novogodišnja priredba...

U realizaciji programa sudjelovali su učenici od 1. do 8. razreda pod vodstvom učitelja – voditelja izvannastavnih aktivnosti.

Još jedno zajedničko druženje povodom Božića pretvorili su u doživljaj u kojem nije nedostajalo igre, plesa, pjesme, smijeha.

Dječji je zbor otpjevao skladbe Hajdemo zajedno, Kriste, u tvoje ime i Sretna nova godina, a razigrani tamburaši odsvirali su nekoliko kola.

Zbor i tamburaše redovito vodi učiteljica glazbene kulture Marija Miličević.

Najmlađi školarci ( od 1. do 4. razreda ) dočarali su radost Božića svojim recitacijama i malim prigodnim igrokazima o darovima i božićnim ukrasima.  Za veoma dojmljiv i hrabar nastup pripremile su ih učiteljice razredne nastave Vera Jadanić i snježana Hranić.

Ljepotu zime, toplinu doma i tišinu svete noći oslikale su recitalom na kajkavskom izričaju učenice viših razreda. Filip i Nataša, učenici 7.b razreda, bili su zaduženi za voditeljski dio programa, a pod vodstvom profesorice hrvatskog jezika Ivanke Lazar.

Malim božićnim koncertom počastili su nas Bernard Bačani, Ana – Slavica i Ivana Repić, polaznici Osnovne glazbene škole u Ludbregu. Prigodne skladbe odsvirali su na trubi, flauti i klarinetu.

Svoje dramsko umijeće pokazali su učenici 8.a razreda u igrokazu Lepa ti je Podravina vu nji sega vraga ima. Pripremila ih je učiteljica hrvatskog jezika Elena Kovačić.

U plesnom dijelu priredbe uživali smo u čarima veselih folkloraša koje vodi učiteljica razredne nastave Dolores Gale.

Vlastite plesne kreacije ostvarile su učenice 5.b razreda u scenskoj plesnoj točki.

Kao mladi reperi nastupili su i učenici 3.b razreda, a poticaj za ples i druženje dala im je njihova učiteljica Jasminka Sačer.

Nakon priredbe ravnatelj škole gospodin Mario Bontek, obratio se nazočnima prigodnim govorom i čestitkom.

tekst: Ivanka Lazar, prof

fotke: Dražen Vađunec i
              Edi Bačani

objavio: Edi Bačani   datum: 27. 12. 2010.