Čuvamo kajkavski izričaj

Članovi dramske grupe viših razreda sudjelovali su na 5.festivalu kajkavske komedije. Festival je održan krajem studenog u kino dvorani Pučkog otvorenog učilišta Dragutin Novak u Ludbregu.

Naši učenici izveli su predstavu pod nazivom 'Lepa ti je Podravina vu nji sega vraga ima'. Autor teksta je Miroslav Dolenec Dravski, a redateljica i scenografkinja Elena Kovačić, diplomirana učiteljica razredne nastave, pojačani hrvatski jezik. Uloge su ostvarili:Nikola Šalgaj, Goran Sinković, Adriano Kovaček, Saša Vukina, Božica Vugrinec, Ana Sačer, Suzana Kuharić i Aleksandra Vručina.

Iz sadržaja predstave: Dječak Adam priča o svom podravskom djetinjstvu sredinom 20. stoljeća.Iz njegovog pričanja prikazuje se jedan dan u školi kroz niz šaljivih situacija i zgoda.

Tekst i fotke: Dražen Vađunec

objavio: Edi Bačani   datum: 1. 12. 2010.