Uz čitanje riječi rastu - etwinning projekt provodi se i ove školske godine

Ova 2021. godina proglašena je Godinom čitanja te se u OŠ Sveti Đurđ nastavlja s projektom „Uz čitanje riječi rastu“.

Prošle školske godine u sklopu  eTwinning projekta „Uz čitanje riječi rastu“ učenici su kroz različite aktivnosti razvijali čitalačku pismenost, kritičko i kreativno mišljenje, upoznali što to znači čitati iz užitka i na koje sve načine se nekog može motivirati da posudi i pročita knjigu. Evaluacija projekta pokazala je da su učenici zadovoljni što „lektira“  nije dosadna, zabavne su im jezične igre, vesele se kad imaju priliku za stvaralačko izražavanje. I ove školske godine nastavlja se s tim međunarodnim eTwinning projektom pod nazivom „Uz čitanje riječi rastu 2“, a u projektu će sudjelovati učenici petog i sedmog razreda kroz sate Hrvatskog jezika uz vodstvo učiteljice Elene Kovačić. Prve aktivnosti ovog projekta započele su povodom Međunarodnog dana pismenosti (8. rujna). Učenici petih razreda igrali su se riječima i uočili zašto je važno znati pravilno pisati, dok su učenici sedmih razreda saznali više o čitanju te pisali sastavak trodijelne strukture prema izabranoj izreci. Projekt Uz čitanje riječi rastu 2 ima i svoju mrežnu stranicu pa se sve aktivnosti mogu pratiti na sljedećoj poveznici:

objavio: Elena Kovačić   datum: 20. 9. 2021.