Uspjeh učenika na natjecanjima u školskoj godini 2020./2021. unatoč neuobičajenim uvjetima

Školska godina 2020./2021. svima će ostati u sjećanju po neuobičajenom školskom životu. Nastava u popodnevnoj smjeni za učenike predmetne nastave, nema miješanja razrednih odjeljenja, dodatna nastava održava se najčešće u virtualnom okruženju, obavezno držanje distance i nošenje maski, bez zadržavanja učenika na hodnicima… Ova je školska godina pokazala da je svaki učenik sam odgovoran za svoj uspjeh i da on sam odlučuje koliko mu je stalo do učenja i stjecanja znanja za budućnost. Unatoč svim ovim mjerama učenici i njihovi mentori odlučili su uložiti dodatan trud kako bi učenici svoje znanje mogli pokazati na školskoj razini natjecanja iz različitih predmeta (Informatike, Matematike, Povijesti, Biologije, Geografije, Hrvatskog jezika, Engleskog jezika, Njemačkog jezika, sudjelovanje u smotri LiDraNo). Mnogi su u tome bili jako uspješni te su se plasirali i na županijsku razinu. Saznajte više.

Učenici David Sovar iz 6. a razreda, Anamarija Kapusta i Adriana Jantol, učenice 8. b razreda sudjelovali su 1. ožujka 2021. na županijskom natjecanju pod nazivom Čitanjem do zvijezda. Njihovu ljubav prema čitanju potiče školska knjižničarka Ljiljana Šarec.

Na međuopćinskoj smotri LiDraNo (literarno, dramsko i novinarsko stvaralaštvo) stručno povjerenstvo je odlučilo da će ovo područje na županijskoj smotri predstavljati tri literarna i jedan novinarski rad učenika naše škole. Učenica 4. b razreda Sara Vađon napisala je zapežen sastavak uz vođenje svoje učiteljice Snježane Hranić. Ona je zaslužna što se učenici i u višim razredima lijepo izražavaju pa su odabrana 3 rada učenika iz 8. b razreda. Sastavak pod nazivom A da je Mali princ posjetio još koji planet napisao je Filip Premec, lirsku pjesmu Kiša i ljubav napisala je Laura Bačani, a filmsku recenziju kao samostalni novinarski rad napisao je Filip Premec. Njihova je mentorica učiteljica Hrvatskog jezika Elena Kovačić.

Županijsko natjecanje iz informatike održalo se 3. ožujka 2021. u Varaždinu, a našu je školu predstavljao Aleksandar Zember, učenik 8. b razreda. Njegov je mentor učitelj Edi Bačani.

S učenikom Aleksandrom Zemberom radila je učiteljica Povijesti Sanja Pirc te je učenik sudjelovao i na županijskom natjecanju iz povijesti koje se održalo 12. ožujka 2021. godine.

U Lepoglavi se 10. ožujka 2021. održalo županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika na kojem je sudjelovalo najviše učenika naše škole. Učenicu Anđelinu Rak iz 7. b razreda pripremala je učiteljica Ivanka Lazar, dok je petero učenika osmih razreda pripremala učiteljica Elena Kovačić. Učenica Laura Bačani ostvarila je izvrstan rezultat jer je postala županijska prvakinja u poznavanju hrvatskog jezika. Treće mjesto u županiji u poznavanju hrvatskog jezika pripalo je učenici Adriani Jantol, a četvrto Tari Takopović. Na natjecanju su sudjelovali i učenici Petar Kovaček i Aleksandar Zember.

Na županijskom natjecanju iz biologije, koje se održalo 15. ožujka 2021. godine, sudjelovao je Petar Kovaček iz 8. a, a njega je za natjecanje pripremala učiteljica Melita Bontek.

Učenik Ivan Jakopčin iz 8. a razreda nagrađen je za svoj literarni rad - putopis pod nazivom Simfonija vjetra oko Drave koji je poslan na natječaj Zavičaj uz rijeku Dravu koji organiziraju Općina Veliki Bukovec i udruga Vendi, a održava se u sklopu Dana Zlate Brzeske. U zborniku radova Drava – moj dom našli su se i literarni radovi učenica Jane Novak i Kore Ratkajec Pošta iz 6. a, Tare Jakopović iz 8. a i Sare Mužic iz 8. b. razreda. Radovi su nastali u sklopu nastave hrvatskog jezika te je radove na natječaj poslala učiteljica Elena Kovačić.

Uskoro nas očekuju i ostala županijska natjecanja. Tako su na županijsko natjecanje iz matematike pozvani učenici petih razreda Petar Prelog i Tena Petrošanec, a njih priprema učiteljica Lidija Pokos.

Engleski jezik odlično govore, čitaju i razumiju učenici 8. a razreda Tara Jakopović i Leon Kraljić te će predstavljati školu na županijskoj razini natjecanja. Za njihovo poznavanje engleskog jezika zaslužna je učiteljica Ivana Fijok.

Pozvana na županijsko natjecanje iz njemačkog jezika u kategoriji redovne nastave je Adriana Jantol iz 8. b razreda, a u kategoriji izborne nastave pozvani su Petar Kovaček, Tara Jakopović i Leon Kraljić iz 8. a razreda. Njihova je mentorica učiteljica Andreja Kišiček-Pepelko.

Svima onima koji će tek pokazati znanje na županijskim natjecanjima želimo puno uspjeha. Možemo biti ponosni što ovako mala seoska škola postiže toliko zapažene rezultate. Razlog tome je entuzijazam učenika i učitelja koje ni ova epidemija ne može omesti u stjecanju novih znanja, a tu je podrška ravnatelja i lokalne zajednice.

učiteljica Hrvatskog jezika Elena Kovačić

objavio: Elena Kovačić   datum: 16. 3. 2021.