Vatrogasci

Učenici 2.a i 2.b  razreda Osnovne škole Sveti Đurđ  prošlog su ponedjeljka imali zanimljive  goste  iz  vatrogasne postrojbe Sveti Đurđ koju je predvodio gospodin Stjepan Kovaček.

Poučno i dinamično predavanje uz prezentaciju učenici  su sa zanimanjem pratili.

Vanučionična nastava prirode i društva s temom vatrogastva bila je više nego zanimljiva, tim više što su učenici uz pokazivanje i zanimljivo pojašnjavanje gospodina Kovačeka ,  mogli aktivno sudjelovati i oprobati se u gašenju.

Uz pomoć iskusnog vatrogasca i  kacigu na glavi te uz improvizaciju  s velikom “špricaljkom” na trenutak su bili vatrogasci. Razgledali su aparate za gašenje, vatrogasnu opremu i zaštitna odjela, a jako ih  je dojmila vježba gašenja vatre pjenom za gašenje.

Uvjerivši se  kako su vatrogasci  veoma važni  i potrebni, zadovoljni su  se vratili u školske klupe svatko sa svojim razmišljanjem  kako će i oni kad odrastu možda postati vatrogasci. Prepuni dojmova izradili su lijepe likovne radove na temu vatrogastva.

Snježana Hranić

objavio: Edi Bačani   datum: 22. 11. 2010.