VREDNOVANJE KANDIDATA ZA RADNO MJESTO PEDAGOGA

Na temelju članka 10. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Sveti Đurđ, Sveti Đurđ, a vezano uz raspisani natječaj (KLASA: 112-03/20-01/9 URBROJ:2186-133-01-20-1  ) od 22. listopada 2020. za zasnivanje radnog odnosa pripravnika kroz mjeru HZZ-a „Stjecanje prvog radnog iskustva /pripravništva“ za radno mjesto stručnog suradnika – profila pedagog, na rok od 12 mjeseci, puno radno vrijeme. Povjerenstvo za vrednovanje kandidata  objavljuje

SARŽAJ I  NAČIN VREDNOVANJA,  PRAVNE  I DRUGE  IZVORE

ZA PRIPREMANJE  KANDIDATA ZA VREDNOVANJE

PRAVILA VREDNOVANJA:

Sukladno odredbama Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Sveti Đurđ, Sveti Đurđ, obavit će se vrednovanje kandidata.

Vrednovanje se  sastoji  od razgovora (intervjua) kandidata s Povjerenstvom.

Kandidati su obvezni pristupiti razgovoru.

Ako kandidat ne pristupi razgovoru, smatra se da je povukao prijavu na natječaj.

Kandidati/kinje su dužni ponijeti sa sobom osobnu iskaznicu ili drugu identifikacijsku javnu ispravu na temelju koje se utvrđuje prije razgovora identitet kandidata/kinje.

Razgovoru ne mogu pristupiti kandidati koji ne mogu dokazati identitet i osobe za koje je Povjerenstvo utvrdilo da ne ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja te čije prijave nisu pravodobne i potpune.

Nakon utvrđivanja identiteta kandidatima  Povjerenstvo će vršiti pojedinačne razgovore prema redosljedu zaprimanja molbi.

Razgovor se sastoji od deset pitanja na koja kandidati odgovaraju usmeno.

Za vrijeme razgovora nije dopušteno:

• koristiti se bilo kakvom literaturom odnosno bilješkama,
  • koristiti mobitel ili druga komunikacijska sredstva,
  • napuštati prostoriju u kojoj se razgovor odvija i
  • razgovarati sa s ostalim kandidatima/kinjama.

Ukoliko kandidat postupi suprotno pravilima razgovora bit će udaljen s razgovora, a njegov rezultat Povjerenstvo neće priznati niti ocijeniti.

Nakon obavljenog razgovora Povjerenstvo utvrđuje rezultat razgovora za svakog kandidata koji je pristupio razgovoru. Pravo na pristup razgovoru s Povjerenstvom ostvaruje svaki kandidat koji je zadovoljio formalne uvjete u natječaju.

Povjerenstvo će objaviti poziv kandidatima na mrežnoj stranici Osnovne škole Sveti Đurđ, Sveti Đurđ,

www.os-sveti-djurdj.skole.hr. nakon utvrđivanja liste kandidata.

Pravni i drugi izvori za pripremanje kandidata za testiranje su:

1. Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, broj 87/08., 86/09, 92/10.,105/10.,90/11., 16/12. , 86/12., 94/13, 152/14. ,7/17., 68/18., 98/19. i 64/20.),

2. Pravilnik o osnovnoškolskom i srednjoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju (Narodne novine, broj 24/15.)

3. Pravilnik o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (Narodne novine, broj 67/14., 63/20.)

4. Pravilnik o načinu postupanja odgojno-obrazovnih radnika školskih ustanova u poduzimanju mjera zaštite prava učenika te prijave svakog kršenja tih prava nadležnim tijelima (Narodne novine, broj 132/13.)

5. Pravilnik o kriterijima za izricanje pedagoških mjera (Narodne novine, broj 94/15., 03/17.).

POVJERENSTVO ZA VREDNOVANJE KANDIDATA

objavio: Mario Bontek   datum: 2. 11. 2020.