Raspored učiona

EPIDEMIOLOŠKE MJERE ZAŠTITE OD ZARAZE VIRUSOM COVID-19

Navedene mjere prilagođene su uvjetima rada u našoj školi i moraju se poštivati. Mjere su izrađene prema uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

DOLAZAK UČENIKA U ŠKOLU

Otvoriti "Opširnije"

JUTARNJA SMJENA

Nastava za 1. i 2. razred odvijat će se u novom djelu škole gdje će biti odvojeni katovima. Nastava za 1. razred odvijat će se u prizemlju, a za 2. razred na katu škole.

Učenici 1. i 2. razreda ulaze na mali ulaz škole.

Učenici 3. i 4. razreda bit će raspodijeljeni u starom djelu škole, tako da se nastava za 3. razred odvija u najstarijem dijelu škole (3.a u učioni Engleskog jezika i 3.b u učioni Hrvatskog jezika), a za 4. razred u učionicama kog glavnog ulaza (4.a u učionici Tehničke kulture i 4.b u učionici Biologije).

Učenici 4. razreda ulaze u školu na glavni ulaz.

Učenici 3. Razreda ulaze u školu na ulaz za dvoranu.

Sanitarni čvor za 1.a je muški WC u prizemlju.

Sanitarni čvor za 1.b je ženski WC u prizemlju.

Sanitarni čvor za 2.a je muški WC na katu.

Sanitarni čvor za 2.b je ženski WC na katu.

Sanitarni čvor za 4.a je muški WC u glavnom holu škole.

Sanitarni čvor za 4.b je ženski WC u glavnom holu škole.

Sanitarni čvor za 3.a je muški WC kod blagovaone.

Sanitarni čvor za 3.b je ženski WC kod blagovaone.

Djecu pred ulaznim vratima dočekuju učiteljice. Djeca sama ulaze u zgradu škole. Roditelji se ne okupljaju na ulazu niti ulaze u prostor školske zgrade.

POPODNEVNA SMJENA

1. Nastava za 5.a, 5.b, 6.a i 7.b razred odvijat će se u novom djelu škole gdje će biti odvojeni katovima.

Nastava za 5. razred odvijat će se u prizemlju, a za 6. i 7. razred na katu škole.

Učenici 5.a, 5.b, 6.a i 7.b razreda ulaze na mali ulaz škole.

Učenici 6.b., 7.a, 8.a i 8.b razreda bit će raspodijeljeni u starom djelu škole (6.b u učioni Matematike, 7.a u učioni Tehničke kulture, 8.a u učioni Likovne kulture i 8.b u učioni Biologije). Ovakvim rasporedom osigurali smo zadovoljavajuću distancu među razredima te osigurali dovoljan broj sanitarnih čvorova za učenike.

Sanitarni čvor za 5.a je muški WC u prizemlju.

Sanitarni čvor za 5.b je ženski WC u prizemlju.

Sanitarni čvor za 6.a je muški WC na katu.

Sanitarni čvor za 7.b je ženski WC na katu.

Sanitarni čvor za 6.b je muški WC u glavnom holu škole.

Sanitarni čvor za 8.b je ženski WC u glavnom holu škole.

Sanitarni čvor za 7.a je muški WC kod blagovaone.

Sanitarni čvor za 8.a je ženski WC kod blagovaone.

ODLAZAK IZ ŠKOLE

1. Odlazak učenika iz škole odvija se prema utvrđenom rasporedu za izlazak svakog pojedinog razreda i to na način da ne dolazi do kontakta između djece različitih razreda. Učenici napuštaju školsku zgradu uz nadzor svoje učiteljice kako je određeno da se postigne potrebna distanca te ne dolaze u kontakt s učenicima drugih razreda. Prilikom ulaska i izlaska iz škole u kontroli distance bit će uključeno i tehničko osoblje škole.

2. Roditelji/skrbnici koji dolaze po dijete u školu ne smiju ulaziti u prostor školskog dvorišta i škole, osim u krajnjoj nuždi, nego dijete čekaju ispred ulaza u školsko dvorište poštujući mjere sigurnosnog razmaka od drugih roditelja i djece.

3. Nakon izlaska iz učionice i oblačenja obuće, djeca peru ruke tekućom vodom i sapunom.

4. Nakon pranja ruku djeca se bez nepotrebnog zadržavanja upućuju prema izlazu iz škole koji je utvrđen kao izlaz za njihov razred te napuštaju školsko dvorište.

Sveti Đurđ, 31. 8. 2020.

objavio: Mario Bontek   datum: 2. 9. 2020.