MEĐUOPĆINSKA SMOTRA LIDRANO

Literarno, dramsko i novinarsko stvaralaštvo

Osnovna škola Martijanec i ove godine je organizator međuopćinske smotre LiDraNo na kojoj su se predstavili učenici naše škole.

Mali kreativci, ljubitelji i čuvari lijepih riječi iz Osnovne škole Martijanec, Osnovne škole Veliki Bukovec, Osnovne škole Ludbreg i Osnovne škole Sveti Đurđ okupili su se 28. siječnja 2019. godine u Centru za kulturu i informiranje „Dragutin Novak“ u Ludbregu kako bi sudjelovali na međuopćinskoj smotri LiDraNo 2019. Povjerenstvo nije imalo nimalo lak zadatak jer je od 17 pojedinačnih scenskih nastupa moralo odabrati samo dva za daljnju razinu smotre. Iz naše škole u kazivanju poezije ili monologu sudjelovale su učenice petih razreda  Lana Jalšić i Jana Horvat, učenici 6. razreda Laura Bačani i Aleksandar Zember te po prvi put ove godine učenici nižih razreda, tj. učenici 2.b razreda: Sara Vađon, Luka Funtek i Franjo Mlinar. Učenica naše škole Jana Horvat oduševila je povjerenstvo svojim kazivanjem pjesme Tajne sile i predstavljat će školu na županijskoj smotri LiDraNo. Za njezin uspjeh zaslužna je njezina učiteljica Hrvatskog jezika Ivanka Lazar.

Jakov Magić, Adriana Jantol, Laura Bačani i Aleksandar Zember sudjeluju u igrokazu TV obločec čiji su tekst  osmislili uz pomoć učiteljice Elene Kovačić. Ta dramsko-scenska igra s elementima kazališta sjena moći će se gledati na županijskoj smotri LiDraNo 18. veljače 2019. u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu.

Povjerenstvo se mučilo da od 24 pristigla literarna rada odabere 4 rada za daljnu razinu natjecanja i među odabranim našla su se dva literarna rada učenike naše škole. Učenica 6. b razreda Sara Mužic pisala je dnevnik pod nazivom Počela sam (učiteljica Hrvatskog jezika Elena Kovačić to je zadala kao domaću zadaću uz lektirno djelo), a učenik 6. b razreda Leon Pokos napisao je lirsku pjesmu Na Drovi, na kajkavskom narječju.

Ponosni smo na uspjeh naših učenika, jedino još moramo više njegovati novinarski izraz. Savjet svim učenicima je gledajte oko sebe, doživljavajte svijet svim osjetilima, puno čitajte i pišite o svemu što vam se događa. Volite i njegujte hrvatski jezik. Vaš trud će se isplatiti.

učiteljica Hrvatskog jezika Elena Kovačić

objavio: Tomislav Batinić   datum: 5. 2. 2019.