Međunarodni dan sjećanja na Holokaust (27. siječnja)

Učenici OŠ Sveti Đurđ obilježili su 27. siječanj tako što su  pisali pisma podrške vršnjacima koji su bili žrtve nacističkog režima. Učenici su na panou mogli pročitati svjedočanstva djece iz različitih dijelova Europe te su odabrali jednog vršnjaka kojem su posvetili svoje osjećaje, razmišljanja, pitanja… U pisanju su se poslužili podacima koje su prikupili iz pročitanog izvora, ali i svim ostalim stvarima koje znaju o holokaustu. Pisma su zakvačili na konopac koji se nalazio pokraj panoa te su time potaknuli i ostale učenike da pročitaju svjedočanstva djece koja su bila sudionici holokausta.

Sanja Pirc, učiteljica povijesti

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 29. 1. 2019.