OBILJEŽAVANJE DANA KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Dana 19. i 20. listopada 2018. obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. U petak 19. listopada učenici naše škole, zajedno s učiteljima i razrednicima, razmišljali su o darovima kojima ih Bog obasipa i zahvaljivali su na tim darovima. Misao vodilja bio je citat svetog Pavla: „Radujte se u Gospodinu, ponavljam: radujte se!“ (Fil 4,4), kao i molitva svetog Franje Asiškog: „Bože moj dopusti mi…“ Učenici su tijekom cijelog tjedna na satovima razrednika izrađivali okvire za razredne fotografije na kojima su pisali svoje misli i citate o tome što je to radost, a zatim su svoje emocije izražavali crtanjem emojija. Da radost bude potpuna i veća, pomogli su roditelji, bake i djedovi koji su učenicima kod kuće pomogli izraditi klipiće, a kojima su se kasnije djeca počastila.

U subotu 20. listopada vjeroučiteljice Branka i Petra, s učenicama 7. b razreda - Teom, Dorom i Adrijanom -  klipiće su, kao i ostale uratke naših učenika, predstavile na smotri u Varaždinu. Izložbeni prostor naše škole bio je ispunjen popularnim smajlićima i balonima koji su privlačili broje posjetitelje, i male i velike. Mnogi su prolaznici bili oduševljeni našom željom i nastojanjem da u njihove dane, ispunjene brigama i nedoumicama, unesemo malo vedrine i radosti.

vjeroučiteljica Branka Japec Orlović

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 23. 10. 2018.