49. ZBOR MALIH PJESNIKA

Pajdaš se na rađa

kak novo dete v seli.

On se treba zaslužiti.

Biti pošten, dober, veseli.

Daj mi roko,

poleteli bomo

kak anđeli na nebo.

Ak mi pustiš roko,

pobegla bom s beciklinom

pa me k tebi ne bo.

Ova pjesma Sare Kolarek, učenice 6.a razreda, predstavljala je OŠ Sveti Đurđ na 49. Zboru malih pjesnika koji se održava u sklopu manifestacije Dani kajkavske riječi u Zlataru. Na natječaj Pučkog otvorenog učilišta dr. Jurja Žerjavića pristigle su 292 pjesme, a stručno povjerenstvo, prof. Željka Horvat-Vukelja, dr.sc. Ivo Kalinski i prof. Ivančica Tomorad, odabralo je 51 pjesmu koje su tiskane u zborniku i javno su se izvodile 29. rujna 2018. u Osnovnoj školi Ante Kovačića u Zlataru. Od 51 pjesme iz 41 škole kajkavskog govornog područja našla se i pjesma Sare Kolarek,  koju je učenica napisala na satu hrvatskog jezika uz učiteljicu Elenu Kovačić. Sara je pjesmu "Roka" javno interpretirala u prepunoj dvorani osnovne škole, a pjesma je osvojila i treću nagradu stručnog ocjenjivačkog suda.

Elena Kovačić, učitelj mentor

objavio: Tomislav Batinić   datum: 1. 10. 2018.