ZAVRŠETAK JOŠ JEDNE ŠKOLSKE GODINE

Prošla nam je još jedna školska godina. Njen završetak obilježili smo 13. i 14. lipnja vatrogasnom vježbom, sportskim susretima, prigodnom priredbom i oproštajem od naših osmaša.

fotogalerija

Škola plivanja

Četrdesetak učenika 3.a, 3.b, 4.a i 4.b razreda bili su polaznici Škole plivanja na Gradskim bazenima Varaždin. U pratnji učenika bili su učitelji Snježana Hranić i Dražen Vađunec, a samu Školu plivanja vodila su tri certificirana učitelja kineziologa. U pet dana održano je 20 sati nastave, u što su bili uključeni suhi treninzi za zagrijavanje, oslobađanje od straha zvanog 'duboka voda', elementi rada rukama i nogama, vježbe disanja, plivačke tehnike i igre u vodi. Posljednjeg dana izvršeno je testiranje. Učenici koji su dvjema tehnikama uspjeli preplivati 50 metara dobili su diplomu 'plivača', oni koji to nisu uspjeli u potpunosti su proglašeni 'poluplivačima', a tek nekolicina njih su još uvijek 'plutači'.

Učenici su u Školi plivanja uživali i sve je prošlo bez poteškoća i problema. Školu su u potpunosti financirali roditelji učenika.

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 5. 7. 2017.