"Klokan bez granica"

Hrvatsko matematičko društvo svake godine organizira natjecanje pod nazivom „Klokan bez granica“. Natjecanje ima međunarodni karakter i okuplja predstavnike velikog broja europskih zemalja. Njen je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Moto igre-natjecanja je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Natjecanje se samofinancira članarinom sudionika-natjecatelja.

više slika

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 4. 4. 2017.