Regionalno natjecanje u čitanju na njemačkom jeziku

Učenici Lea štiglec (7.b) i Mihael Tuksor (7.b) sudjelovali su u petak, 29. travnja 2016. na regionalnom (međužupanijskom) natjecanju u čitanju na njemačkom jeziku „Laut oder leise – ab geht die Reise: Vorlesewettbewerb Deutsch für die Grundschule“  koje se održalo u knjižnici Prve gimnazije Varaždin u organizaciji Središnjeg ureda za školstvo u inozemstvu (Zentralstelle für Auslandsschulwesen – ZfA).

Lea i Mihael ozbiljno su se prihvatili posla i marljivo se pripremali za ovo natjecanje.

Naši učenici pokazali su zavidnu vještinu čitanja i bili vrlo uspješni u svojim interpretacijama. U kategoriji drugog stranog jezika Lea je osvojila prvo, a Mihael treće mjesto.

Lea i Mihael svojim su plasmanom osigurali sudjelovanje na državnom natjecanju koje će se održati u Krapini, 2. lipnja 2016.

Učiteljica njemačkog jezika: Andreja Kišiček-Pepelko, prof.

objavio: Mario Bontek   datum: 20. 5. 2016.