Sveti Nikola u našoj školi

Kako je ove godine blagdan Svetog Nikole bio baš u nedjelju, Nikolinje smo odradili dan kasnije 7. prosinca. Dramsko-recitatorska grupa nižih razreda održala je kratke prigodne priredbe najprije u prizemlju za učenike 1. i 2. razreda, a zatim na katu za učenike 3. i 4. razreda.

Najprije su članovi Grupe pjesmom 'Niko bijeli dare dijeli' pozvali sv. Nikolu da se konačno pojavi i donese djeci slatkiše. Svetac je bio utjelovljen u liku Matea Cilera koji je bio obučen u bijeli ogrtač baš onako kao što pjesma pjeva, a imao je i velik biskupski štap. Međutim, darovi koje je Sveti Nikola želio pokloniti djeci nisu bili dobri: papuče su bile prevelike, patike premale, olovka opet prevelika itd. pa su članovi Grupe pozvali sveca da djeci nešto odrecitira. Tako su počele recitacije koje su 'prekinute' dvama kratkim igrokazima. U jednom igrokazu je čak i Krampus pomagao Svetom Nikoli dijeliti darove. Baš svi članovi Dramsko-recitatorske grupe sudjelovali su u programu. Sveti Nikola je pažljivo promatrao kako učenici prate priredbu i zato ih je na kraju nagradio slatkišima.

Neki su razredni odjeli ovu prigodu iskoristili za razredno darivanje dok će se drugi darivati uoči Božića. U višim razredima je također bilo zabavno jer je Sveti Nikola i ove godine bio izuzetno darežljiv, a slatkiše vole djeca sva to se zna.

Dražen Vađunec

fotogalerija

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 8. 12. 2015.